Yüksek Hızlı Preslerde Hızlı Kalıp Değişimi İçin Çözümler | Hidkom Mühendislik

Yüksek Hızlı Preslerde Hızlı Kalıp Değişimi İçin Çözümler

Yüksek Hızlı Preslerde Hızlı Kalıp Değişimi İçin Çözümler

Yeni kataloğuyla “Otomatik delme, kesme, sıvama, hidrolik, mekanik, eksantrik pres makinelerinde ve yüksek hızlı preslerde hızlı kalıp değişimi için her şey ROEMHELD 30 ila 3000 ton arası preslerle metal şekillendirme endüstrisindeki potansiyel müşterilere hitap ediyor.

Kurulum süresi iyileştirici, kalıbı koruyan, iş parçası kalitesini iyileştiren ve üretkenliği artıran bağlama elemanlarını ve değişen teknolojiyi gösterir. Küçük baskı masalarında bulunan sınırlı alan için özel olarak tasarlanmıştır. Kalıplar genellikle bunları tamamen kapsadığından, şu ana kadar piyasada çok az sayıda hızlı bağlama sistemi bulunmaktadır.

12 mm’den itibaren T kanallar için özellikle küçük sıkıştırma elemanları

ROEMHELD, hidrolik ve mekanik kenetleme elemanları serisini, küçük pres tablalarında kullanım için daha düşük boyutları içerecek şekilde genişletmiştir. Ürün yelpazesi kayar kelepçeleri, içi boş piston silindirlerini ve 30 kN’ye kadar sıkıştırma kuvvetlerine sahip hidromekanik kenetleme somunlarını içerir – sadece 50 mm çapında. 12 mm’den itibaren T kanallarına montaj için uygundurlar.

Şirket, güvencesiz alan koşulları için pres tablasına kalıcı olarak monte edilen manyetik kenetleme plakaları da sunmaktadır. Bu, her boyutta ve geometride kalıpların saniyeler içinde güvenli bir şekilde kenetlenmesini sağlar – diğer kenetleme elemanlarının kullanımı için alan tamamen sınırlı olsa bile.
Zahmetsizce kalıbı hareket ettirmek için kullanılabilen makaralı ve bilyeli çubukların yardımıyla, kurulum da basitleştirilebilir ve hızlandırılabilir. ROEMHELD, otomatik delme makineleri ve yüksek hızlı preslerde pres masalarında kullanılmak üzere ürün yelpazesini buna göre genişletmiştir. 1.600 kg’a kadar yüke sahip kalıp değiştirme arabaları yelpazeyi tamamlar.

Küçük pres masalarında bile kısa kurulum süreleri için çözümler

Kalıp Bağlama Teknolojisi Ürün Müdürü Andreas Reich, otomatik zımbalama makinelerinde ve yüksek hızlı preslerde kalıpları değiştirirken çok az çabayla üretkenliği artırmak için büyük bir potansiyel görüyor. Çoğu durumda, kalıplar hala vidalarla kenetlenir. Ölümcül sonuçlarla, Reich şöyle diyor: “Bu sadece uzun zaman almakla kalmaz – kalıp aynı zamanda sıklıkla ‘deforme olur’. Bu nedenle ürün çıktısı düşer ve üst kalıplar çok çabuk aşınır. Basit hidrolik veya mekanik bağlama elemanları hızlı bir şekilde yenilenir ve ödeme yapar kısa bir süre içinde kendileri için. “

ROEMHELD: Sac metal şekillendirme, plastik ve kauçuk işleme için kurulum süresi optimize edici

Kapsamlı kalıp bağlama teknolojisi portföyü ile ROEMHELD kurulum süresi iyileştirici, sac metal şekillendirme, plastik ve kauçuk işlemede neredeyse her bağlama görevini çözer. Manyetik, hidrolik ve elektro-mekanik kenetleme sistemleri çok yönlüdür ve neredeyse tüm endüstrilerin tekli ve seri üretimindeki işlemlerin daha verimli ve ekonomik hale getirilmesine katkıda bulunur. Kalıp değiştirme arabası, makaralı çubuklar ve tahrikli taşıma konsolları gibi kalıp değiştirme ürünleri ürün yelpazesini tamamlamaktadır.

ROEMHELD hakkında:

Uçaklar, otomobiller, takım tezgahları veya akıllı telefonlar için kılıflar için: ROEMHELD Group’un teknolojileri ve ürünleri, 60 yılı aşkın süredir son kullanıcılar için çok sayıda endüstriyel ürün ve mal üretmek için kullanılmıştır. Şekillendirme teknolojisi ve plastik işlemedeki kalıpların yanı sıra iş parçaları için verimli bağlama teknolojisi çözümleri, sürekli artan portföyümüzün temelini oluşturur. Bu, rüzgar enerjisi sistemlerinde rotorlar için montaj ve işleme teknolojisi, tahrik teknolojisi ve kilitleme mekanizmaları için bileşenler ve sistemler ile tamamlanmaktadır.

ROEMHELD Group, yaklaşık 20.000 katalog ürününden oluşan geniş bir ürün yelpazesinin yanı sıra, özelleştirilmiş çözümlerin geliştirilmesi ve gerçekleştirilmesinde de uzmanlaşmıştır ve günümüzde kalite için pazar liderlerinden biri olarak uluslararası saygınlığa sahiptir.

Gelenek yoluyla yenilik: ROEMHELD, 1707 yılında, bugün hala ROEMHELD Grubuna ait olan ve Almanya’daki en eski aktif endüstriyel işletmelerden biri olarak sayılan Friedrichshütte’deki bir dökümhane ile kurulmuştur. Sahibi tarafından yönetilen şirketler grubu, Laubach, Hilchenbach ve Rankweil / Avusturya’daki üç lokasyonunda yaklaşık 560 işçi çalıştırmaktadır ve 50’den fazla ülkede servis ve satış organizasyonları tarafından temsil edilmektedir. ROEMHELD Group, makine mühendisliği sektörünün yanı sıra otomobil, havacılık ve tarım endüstrilerinden müşterilerle 100 milyon Euro’nun üzerinde yıllık ciro elde etmektedir.

  • Posted by Hidkom Mühendislik
  • On 1 Eylül 2020
  • 0 Comment

Leave Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir