Hızlı Sıkma Sistemi ile Üretim Sürecinizi ve Sıkma Noktalarınızı Anlık İzleyin | Hidkom Mühendislik

Hızlı Sıkma Sistemi ile Üretim Sürecinizi ve Sıkma Noktalarınızı Anlık İzleyin

Hızlı Sıkma Sistemi ile Üretim Sürecinizi ve Sıkma Noktalarınızı Anlık İzleyin

ROEMHELD’in geliştirmiş olduğu Flexline Industry 4.0 yeni hızlı sıkma sisteminin preslerde ve panç preslerde (delme) kullanıma sunulması büyük bir ilgi uyandırdı. Bir çok pres operatörünün çok az bir değişiklikle preslerin dijitalleştirilebilmesi ve bunun kontrol edilebilir bir ağa bağlanması gerçeğini beğendiğini söyleyen sıkma teknolojileri uzmanı ve kalıp ve kalıp bağlama teknolojisi ürün bölge müdürü Andreas Reich “Flexline’ın kolay kullanımlı, fiyat olarak ucuz, iyileştirmelerin mümkün olduğu ve kolay kurulum süresine sahip olduğunu ve böylece teknolojinin faydalarının herkes tarafından deneyimlenmesinin yolunun açıldığını” söylemekte.

Flexline 4.0-rapid - Hızlı Sıkma Sistemi (Roemheld)

Flexline 4.0-rapid – Hızlı Sıkma Sistemi (Roemheld)

Flexline 4.0, üst kalıpları eksantrik ve hidrolik preslerin koçuna (üst tabla) bağlar ve özel olarak otomatik sıkma sistemleri ve endüstri 4.0 uygulamalarında kullanılır. Böylelikle kestirimci bakım sağlar ve üretim sürecinizi stabilize etmeye ve beklenmeyen kesintileri önlemeye yardımcı olur.

Sorunların erken tespiti

Olağandışı sıkıştırma ve sıyırma kuvvetleri, aşırı yükler veya aşınma belirtileri, bağlama noktasının ve üretim sürecinin sürekli izlenmesi ile hızlı bir şekilde tespit edilebilir. Sıkma kuvveti eğrisinin sürekli kaydı, servis gerektiğinde hızlı hata analizini kolaylaştırır ve sorunların hızlı bir şekilde çözülmesine yardımcı olur. Flexline  4.0-ready ile çeşitli entegre sensörler, kapama kuvvetlerini gerçek zamanlı olarak ölçer ve verileri bir arabirim (örneğin IO-link) üzerinden pres kontrolüne iletir.

ROEMHELD, alternatif olarak kalıp bağlama durumunu grafiksel olarak gösteren bir değerlendirme yazılımı da sağlar ve uzaktan bakım da mümkündür.

Ek bir sensör sistemi, basınç ortamının kirlilik derecesinin belirlenmesine ve sıkma elemanının arızasını önlemek için uygun bakım önlemlerinin alınmasına yardımcı olur.

Flexline  4.0-ready modüler bir tasarıma sahiptir ve hem bağlama kenarına hem de kıskaç yuvasına monte edilebilir. Çift taraflı pistonu, 19 mm’lik sıkma stroku ve 150 mm / sn’ye varan hareket hızı ile birçok uygulama için uygundur. Çok sayıda konfigürasyon seçeneği, Flexline  4.0’ı hemen hemen her tür pres ve neredeyse tüm kalıplar için uygulanabilir kılar. Hem ilk kurulum hem de sonradan kurulum için tasarlanmıştır ve pres hatlarının otomasyonunda kullanıma uygundur.

Andreas Reich, Flexline  4.0-ready gibi endüstri 4.0 uyumlu bağlama sistemlerinin gelecekte olacağını umuyor “Konumlandırma ve sıkmanın yanı sıra, elemanlar kalıp veya kalıptaki ek fonksiyonları kontrol edebilir ve durum izlemeyi gerçek verilerle sağlayabilir üstelik giderek karmaşıklaşan şekillendirme süreçlerinde bile…”

Kurulum süresi optimizasyonu için eksiksiz çözümler

ROEMHELD uzmanına göre, ağa bağlanabilen sıkma sistemleri aynı zamanda pres çevresinde artan otomasyon gereksinimlerini de karşılar. Giderek daha fazla sayıda pres operatörünün kurulum süresi optimizasyonu ihtiyacını gördüğünü ve eksiksiz çözümler istediğini söylüyor: “Hızlı bağlama sistemleri, makaralı çubuklar ve taşıma konsolları için eksiksiz çözümlere olan talep artmaya devam edecek.

  • Posted by Hidkom Mühendislik
  • On 17 Eylül 2020
  • 0 Comment

Leave Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir