Mekanik Hızlı Kalıp Bağlama Pabuçları | Hidkom Mühendislik

Mekanik Hızlı Kalıp Bağlama Pabuçları

John Doe - CEO & Founder

Mekanik Hızlı Kalıp Bağlama Pabuçları

Anasayfa > Hidrolik Hızlı Kalıp Bağlama ve Yükleme Sistemleri

6.2210 KAYAR KLEMP, MEKANİK

Fonksiyon
Kayan klemp manuel olarak T-yuvalarına yerleştirilir ve kalıbın kenetleme kenarına vidalanır.
Yüksek basınçlı mil, kenetleme kenarının yüksekliğine uyacak şekilde ayarlandıktan sonra, altıgen somunu saat yönünde çevirerek kenetleme kuvveti oluşturulur.
Elde edilen kenetleme kuvveti, tork anahtarının ayarlanan sıkma torkuna bağlıdır.

Montaj notu 
Sıkma torkunu uygulamadan önce, yüksek basınçlı mil, boşluk kalmaması için sıkıştırma kenarına vidalanmalıdır.
Parçalar sert değilse, boşluk kalmayana kadar altıgen somunu kullanarak yüksek basınçlı mili sıkın.

ENTEGRE YÜKSEK BASINÇ MİLİNE SAHİP SIKIŞTIRMA BLOĞU

Fonksiyon
Kayan klemp manuel olarak T-yuvalarına yerleştirilir ve kalıbın kenetleme kenarına vidalanır. Sıkıştırma kuvveti, altıgen somunun saat yönünde çevrilmesiyle oluşturulur.
Elde edilen kenetleme kuvveti, tork anahtarının ayarlanan sıkma torkuna bağlıdır.

Kurulum notu 
Entegre yüksek basınçlı iş miline sahip sıkıştırma blokları ara çubuklara monte edilebilir.

6.2270 YÜKSEK BASINÇLI MİL

Fonksiyon
Yüksek basınçlı milin kenetleme kenarına manüel olarak konumlandırılmasının ardından, tahrik mili altıgen somunu döndürülerek çalıştırılır. Böylelikle kenetleme kuvveti, kama sistemi ile kenetleme noktasına eksenel yönde iletilir. Gereken sıkma kuvveti, tork anahtarında uygun torkun seçilmesiyle elde edilir (veri sayfasındaki kuvvet-tork şemasına bakın). Kelepçeleri açmak için ters sırada devam edin.

6.2273 SIKIŞTIRMA SOMUNU, BAĞLAMA KUVVETİ GÖSTERGELİ MEKANİK VE AÇIK DELİK

Fonksiyon
Klemp somununun klemp kenarına manuel olarak konumlandırılmasının ardından, entegre dişli ve Belleville yayları, altıgen somunu döndürerek önceden yüklenir. Sonuç olarak, küçük bir torkla yüksek bir kenetleme kuvveti üretilir
. Gerekli kenetleme kuvveti, kenetleme kuvveti göstergesi ile güvenilir bir şekilde görüntülenir ve entegre Belleville yay tertibatı, kenetleme kenarı değişiklikleri durumunda kenetleme somununun yeniden sıkıştırılmasını sağlar.

6.2274 SIKIŞTIRMA SOMUNU, AÇIK DELİK DİŞLİ MEKANİK, KENETLEME KUVVETİ GÖSTERGESİZ

Fonksiyon
Klemp somununun klemp kenarına manuel olarak konumlandırılmasının ardından, entegre dişli, altıgen soket döndürülerek çalıştırılacaktır.
Dişli aktarımının bir sonucu olarak, sıkma torku katlanır. Gerekli kenetleme kuvvetini güvenilir bir şekilde sağlamak için bir tork anahtarı kullanmanızı öneririz.

6.2275 SIKIŞTIRMA SOMUNU, KÖR DELİK DİŞLİ MEKANİK, SIKIŞTIRMA KUVVETİ YOK GÖSTERGE

Fonksiyon
Klemp somununun klemp kenarına manuel olarak konumlandırılmasının ardından, entegre planeter dişli altıgen somunu döndürerek çalıştırılacaktır.
Dişli aktarımının bir sonucu olarak, sıkma torku katlanır. Gerekli kenetleme kuvvetini güvenilir bir şekilde sağlamak için bir tork anahtarı kullanmanızı öneririz.

6.2276 SIKIŞTIRMA SOMUNU, DELİKTEN DİŞLİ VE İSTEĞE BAĞLI SIKIŞTIRMA KUVVETİ GÖSTERGELİ HİDRO-MEKANİK

Fonksiyon
Klemp somununun klemp kenarına manuel olarak konumlandırılmasının ardından, entegre hidrolik yastık altıgen soket döndürülerek önceden yüklenir. Düşük bir tork, yüksek bir kenetleme kuvvetine aktarılır.
Kenetleme kuvveti izleme özelliği olmayan modellerde, kenetleme kuvvetinin güvenli ve tanımlanmış oluşmasını sağlamak için bir tork anahtarı kullanın.
Kenetleme kuvveti izlemeli versiyonlarda, kenetleme kuvveti gösterge pimi yakl. Sıkıştırma kuvvetine ulaşıldığında 2,5 mm.