Kalıp Yükleme Konsolu | Hidkom Mühendislik

Kalıp Yükleme Konsolları

8.18350 ASKI TİPİ KALIP YÜKLEME KONSOLU

Taşıma konsolları presin kalıp değiştirme tarafında bulunan kancalara asılır. Kancalar konsollarla birlikte verilmektedir. Konsollar çift olarak kullanılmaktadır. Boyutları, en yüksek kalıp ağırlığına uyacak şekilde seçilmelidir.
Kalıp, bir vinç veya forklift aracıyla konsollara yüklenir. Taşıyıcı makaralar, yüksek mukavemetli sertleştirilmiş iğneli yataklardan oluşur. Son durdurma tek yönde baypas edilebilir.
Yüzey, altın sarısı RAL1004’te darbeye dayanıklı bir kaplama ile sağlanır.
Çeşitli presler için askı konsolları kullanılabilir. Bu durumda, ek bir kanca seti gereklidir.

8.18351 MASA TİPİ KALIP YÜKLEME KONSOLU

Ağır ve büyük kalıpların üstesinden gelmek için konsol ek bir destekle sağlanır. Zemindeki pürüzlülüğü telafi etmek için destekler, bilyeli ve soket bağlantılı ayarlanabilir destekler olarak tasarlanmıştır. Destek yüksekliği daha sonra ± 60 mm değiştirilebilir.
Son durdurma tek yönde baypas edilebilir.

8.18352 KATLANIR TİP KALIP YÜKLEME KONSOLU

Bu konsol, pres yatağına kalıcı olarak sabitlenmiştir ve kalıp değiştirme konumuna döndürülebilir.
Bu tür özellikle pres yatağının önündeki mevcut alan sınırlı olduğunda veya konsolun çıkarılması ve ara depolanması mümkün olmadığında veya istenmediğinde önerilir.
Taşıyıcı silindirler, uç durdurucu ve yüzey kaplaması için yukarıya bakın.

TALEP ÜZERİNE MÜŞTERİYE ÖZEL ÖZEL TAŞIMA KONSOLLARI

örneğin “kayar taşıma konsolları” gibi 

8.18353 SÜRÜCÜLÜ KALIP DEĞİŞTİRME İSTASYONU

200 kN ağırlığa kadar kalıplar Uygun
maliyetli tahrik sistemi, standart kalıp konsolları temelinde geliştirilmiştir ve çok az yer gerektirdiğinden kolayca kurulabilir. Bu nedenle hem güçlendirme hem de yeni yapılar için çok uygundur.
Tahrik ünitesi ve taşıma konsolu, bu amaçla preste sağlanan kancalara asılır ve ardından kilitlenir. Kalıp, bir vinç veya bir forklift kullanılarak konsolların üzerine yerleştirilir. Kalıp bırakıldıktan sonra, bir itme ve çekme sistemi vasıtasıyla değiştirme istasyonuna bağlanabilir.
Entegre zincir tahrik sistemi, yalnızca ayrı bir uzaktan kumandalı askılı düğmeye basarak kullanıcıya otomatik kalıp yükleme ve konumlandırma sağlar. Bir kalıp değişimi sırasında, baskı yatağı serbesttir, yani itme ve çekme elemanları baskı yatağının üzerine çıkıntı yapmaz. Ayrıca presin arka tarafı tamamen serbesttir.
Bu değiştirme istasyonu hemen hemen her baskı için uygundur, kolayca çıkarılabilir ve kullanımı kolaydır.

Kalıp değiştirme istasyonunun versiyonları

  • şekil 8:  Tahrikli bir orta konsol ve sağ ve sol tarafta iki standart tip taşıma konsoluna sahip versiyon. Bu uygun maliyetli alternatif esnektir ve çeşitli baskı makinelerinde kullanılabilir.
  • şekil 9:  İki tahrikli ve senkronize konsollu versiyon. Bu son derece sağlam ve hassas alternatif, neredeyse tüm kalıp boyutları ve geometrileri için uygundur.

8.18354 KALIP DEĞİŞTİRME KONSOLLARI, MANUEL OLARAK ÇALIŞTIRILIR

krank kolu ve şanzıman dişlisi, 6 tona kadar kalıp ağırlığı

Tahrik konsolu, bu amaçla preste sağlanan kancalara asılır ve ardından kilitlenir. Kalıp, bir vinç veya bir forklift kullanılarak konsolların üzerine yerleştirilir. Kalıp yerleştirildikten sonra, değiştirme istasyonunun itmeli-çekmeli yerleştirme cihazına bağlanabilir. Yan taraftaki bir krank kolu, kullanıcının kalıbı güvenli ve zahmetsiz bir şekilde yerleştirmesine ve konumlandırmasına olanak tanır.
Bir kalıp değişimi sırasında, pres yatağı serbesttir, yani itme ve çekme elemanları pres yatağının üzerine çıkıntı yapmaz. Ayrıca presin arka tarafı tamamen serbesttir. Bu değiştirme istasyonu hemen hemen her baskı için uygundur, kolayca çıkarılabilir ve kullanımı kolaydır.