Pnömatik Rotary Joint | Hidkom Mühendislik

Pnömatik Rotary Joint

John Doe - CEO & Founder

Pnömatik Rotary Joint

Döner bağlantılar genellikle sıvı veya gazlı ortamı sabit bir bileşenden dönen bir bileşene aktarmak için yapılır.
Tasarımı sayesinde, döner valf bağlantısı ek kontrol işlevlerine izin verir, böylece valfler ve elektrik kontrolü minimuma indirilebilir.
Bu kontrol işlevi, saat darbeli kontrollü döner indeksleme tabloları için kullanılır. Standart elemanların İstasyon 1’i yükleme ve boşaltma istasyonu (kelepçeleme ve çözme) olarak kullanılır ve tüm ek istasyonlar sürekli olarak basınçlandırılır veya atmosfer basıncına göre boşaltılır (şekil 1). Kontrol istasyonlarında basınç ortamının iletimi sızıntı yapmaz.

Önemli notlar
Döner valf kaplininin malzemeleri, yağlanmış hava veya yağlanmamış hava ile kullanım için tasarlanmıştır. Diğer medyalar durumunda muhtemelen bir uyarlama gerekecektir.
Katalog elemanlarının kontrol fonksiyonları bir istasyonla ilgilidir. Özel versiyon olarak başka anahtarlama fonksiyonları gerekliyse, lütfen çalışma basıncını, sıcaklığı, ortamı ve dönüş sayısını veya döngü süresini belirten ilgili bir fonksiyonel tanım sağlayın.

Fotoğraf, dört istasyonlu bir döner indeksleme makinesindeki bir uygulamayı göstermektedir.
Üç işleme istasyonunda, delme ve kılavuz çekme çok işmili kafaları ile yapılır. Yükleme ve boşaltma istasyonunda, bitmiş iş parçaları işlenmemiş parçalarla değiştirilir. Pnömatik kenetleme elemanları çift etkilidir. Kontrol, J7.490 veri sayfasındaki ilgili anahtarlama örneğine göre yapılır; ancak her ikinci bağlantı noktası kullanılmaz.