Stark Zero Point (Sıfır Noktalı) Sıkma Sistemleri Nedir? Avantajları Nelerdir? | Hidkom Mühendislik

Stark Zero Point (Sıfır Noktalı) Sıkma Sistemleri Nedir? Avantajları Nelerdir?

Stark Zero Point (Sıfır Noktalı) Sıkma Sistemleri Nedir? Avantajları Nelerdir?

Günümüzde SMED, Kaizen, 6 Sigma gibi kalite ve verimlilik arttımaya yönelik sistemlerin, işletmeler tarafından değer görmesi neticesinde makine duruş sürelerini azaltmaya yönelik sistemler büyük bir gelişme göstermiş ve bu tür sistemlerden birisi de zero point sıkma sistemleri veya başka bir deyişle sıfır noktalı bağlama sistemleri…

Hidkom Mühendislik olarak Stark marka zero point klemp (clamp) sistemlerinin satışını ve mühendislik desteğini yapmaktayız. Bu yazımız da Stark zero point klempler hakkında bilgilendirme yapacağız…

Zero Point Sıkma Sistemleri (Sıfır nokta bağlama sistemleri)

Minimum kurulum süresi. Maksimum güvenilirlik.

Zero point sıkma sistemi, geri çekilebilir nipeller ve hızlı kapanan klempler kullanarak parçaları doğru, hızlı, kolay ve esnek bir şekilde sıkmanızı sağlayan bir sistemdir. STARK‘ın sıfır noktalı bağlama sistemleri hidrolik, pnömatik, elektrik veya mekanik olarak çalıştırılabilir.

Zero point klemp sistemi, kurulum sürelerini optimize etmeye ve makine duruş sürelerini azaltmaya yardımcı olarak iş parçaları için işleme süresinin etkinliğini artırır.

Zero point sıkma sistemi kullanarak, makinedeki iş parçalarının işleme süresi, makine çalışırken makinenin dışında başka paletler ayarlamak için kullanılabilir.

STARK sıfır noktalı bağlama sistemi, 0,003 mm’ye kadar doğruluk seviyesine ulaşır ve 52.000 N’ye kadar bir sıkma kuvveti elde edebilir.

STARK sıfır nokta (zero point clamping) bağlama sistemleri

STARK sıfır noktalı bağlama sistemleri, tornalama ve frezeleme, doğrudan iş parçası bağlama, kule klempli modüler kitler ve çok daha fazlası gibi çok çeşitli uygulamalar için güvenli ve hassas sıkma sağlar. Üretimde esnekliğin yanı sıra üretkenliği de artırırlar ve kurulum sürelerini, tekrarlanan doğrulukla, hassas ve proses açısından güvenli bir şekilde optimize ederler. Metal işleme ve plastik işleme endüstrileri için geniş zero point klemp sistemleri (sıfır noktalı bağlama sistemleri) portföyü, müşteriye özel gelişmelerin bir sonucu olarak sürekli olarak genişletilmektedir.

Sıfır noktalı bağlama sistemi sayesinde maksimum verimlilik

STARK sıfır nokta bağlama sistemleri, üretkenliğinizi en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olur. Kurulum ve kontrol süreçleri artık gerekli değildir, bu da üretimde daha fazla verimlilik ve doğruluk sağlar.

STARK sıfır nokta bağlama sistemleri, işleme makinelerinde kurulum çalışmalarının kolaylıkla yapılmasına izin verir.

Otomasyon ve kurulum süresi optimizasyonu

Yenilikçi üretim için sistemler

Muazzam teknolojik ilerlemeden güç alan takım tezgahları ve işleme takımları, aynı zamanda hızlı bir iyileştirme ve sürekli artan üretkenlikten geçti. Bugün makinelerin durmasını gerektiren tek şey, iş parçalarını takım tezgahlarına yerleştirilmesidir.

Zero point sıkma teknolojisinin öncüsü olan STARK’ın stratejisi, her zaman kurulum sürelerini optimize etmek için tasarlanmıştır. Bu nedenle STARK, eksiksiz otomasyon projeleri için yenilikçi çözümler sunar.

Daha küçük parti boyutları, artan parça ve varyant çeşitliliği, düşük stok seviyeleri ve satışla ilgili üretim göz önüne alındığında, kurulum süreleri ve bunun sonucunda ortaya çıkan kurulum maliyetleri, giderek daha önemli hale gelen bir maliyet faktörünü temsil etmektedir.

Rakiplerine kıyasla önemli ölçüde azaltılmış kurulum süreleri ve dolayısıyla daha düşük kurulum maliyetleri sunabilen şirketler büyük bir avantaja sahiptir. Minimum parti boyutlarını uygulayabilirler ve hatta karlı bir şekilde tek parça üretebilirler. Bu, satışla senkronize olan tam zamanında üretim ve montaj sağlar. Bu tür, kesinlikle müşteriye yönelik üretim, aynı zamanda, yalnızca üretim döngüsü sırasında ortaya çıkan depolama maliyetlerini de azaltır.

Harici kurulum, işleme makinesine aktarım ve tekrarlanan hassasiyetle sıfır noktaya kadar bağlama – bunlar, STARK palet değiştiricileri kullanmanın üretim avantajlarıdır.

 • Mevcut makineleri daha verimli yükleyin
 • İnsansız üretim
 • Daha uzun makine çalışma süresi
 • Birincil işlem süresi sırasında kurulum
 • Minimum kurulum maliyetleri
 • Standartlaştırılmış kurulum süreçleri
 • Hatalardan kaçınarak artan kalite
 • Azaltılmış redler
 • Çapraz makine zero point sıkma teknolojisi, mikrometrelerde standartlaştırılmıştır
 • Üretkenliğin artması
 • Posted by Hidkom Mühendislik
 • On 19 Nisan 2021
 • 0 Comment

Leave Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir