Roemheld’den Sensörlü İş Parçası Bağlama Teknolojisi | Hidkom Mühendislik

Roemheld’den Sensörlü İş Parçası Bağlama Teknolojisi

Roemheld’den Sensörlü İş Parçası Bağlama Teknolojisi

Verimli üretim için sensör teknolojisine sahip iş parçası bağlama teknolojisi, Roemheld’in AMB’deki odak noktasıdır. Bağlama teknolojisi uzmanı, bağlama ve kurulum süreçlerinin dijitalleştirilmesi, otomasyonu ve esnekleştirilmesi için giderek artan sayıda iş parçası bağlama elemanı ve sistemi sunmaktadır. Bunlarla kuvvetler, yollar ve basınçların yanı sıra üretim süreciyle ilgili diğer parametreler kaydedilebilir ve daha fazla işlenebilir. Bu yılki fuarda, düşük çalışma basınçları için Roemheld döner kelepçeler, HILMA.ASH otomasyon sistemi ve iş parçalarının distorsiyonsuz kelepçelenmesi için yeni “balans” kelepçeleme sistemleri tanıtıldı.

Farklı bileşen boyutları için 80 mm stroklu yeni otomasyon sistemi HILMA.ASH

Farklı bileşen boyutları için 80 mm stroklu yeni otomasyon sistemi HILMA.ASH

İyi bilinen 70 ve 120 bar serilerine dayanan yeni bir hidrolik döner kelepçe serisi, entegre bir pnömatik konum kontrolüne sahiptir. Kompakt tasarımları nedeniyle, dış geometri kontrolsüz versiyonla aynıdır. Esas olarak çok kısa çevrim sürelerine sahip tam otomatik üretimde ve iş parçası değişimi için taşıma sistemlerinin kullanıldığı bağlama fikstürlerinde kullanılırlar.

Hidrolik tek etkili STARK.balance sıfır noktalı bağlama sistemleri , iş parçasına ve konumuna uyum sağlar ve onu bozulmadan sıkıştırır.

Hidrolik tek etkili STARK.balance sıfır noktalı bağlama sistemleri , iş parçasına ve konumuna uyum sağlar ve onu bozulmadan sıkıştırır.

Otomasyon bağlama sistemi HILMA.ASH

İlk kez sunulan hidrolik çift etkili uzun stroklu kelepçe HILMA.ASH, 80 mm’lik çok büyük bir strok ile karakterize edilir. Tek bir kelepçeleme sisteminde kelepçelenen farklı boyutlardaki parça aileleri için idealdir. Bu nedenle, iş parçasına özgü bağlama cihazlarının sayısı azaltılabilir. Bir diğer avantaj ise, makinenin çalışma süresinin sıkıştırma cihazlarının ve paletlerin sayısı ile sınırlı olmamasıdır.

Büyük strok, birinci ve ikinci bağlama için iş parçalarının tam otomatik üretimi için yeterli esneklik sunar. Otomatik bir çene değişimi de mümkündür. Bu, manuel müdahale olmadan ham parçaların ve yarı mamul ürünlerin farklı sıkıştırma kuvvetleriyle sorunsuz bir şekilde dönüşümlü olarak sıkıştırılabileceği ve işlenebileceği anlamına gelir.

HILMA.ASH, bir robotla işbirliği içinde, genellikle sadece birkaç milimetrelik bir stroka sahip olan ve bu nedenle çok az esneklik sunan çok sayıda geleneksel bağlama sisteminin yerini almaktadır. Parça aileleri, daha kısa kurulum süreleri ve daha düşük personel ve sistem maliyetleri sayesinde HILMA.ASH ile standart mengenelere veya palet sistemlerine göre çok daha ekonomik bir şekilde üretilebilir.

İş parçası konturuna çok yakın yerleştirilebilen kompakt Roemheld bore clampler, yerden tasarruf sağlayan, eksenel kenetleme ve konumlandırmaya yardımcı olur.

İş parçası konturuna çok yakın yerleştirilebilen kompakt Roemheld bore clampler, yerden tasarruf sağlayan, eksenel kenetleme ve konumlandırmaya yardımcı olur.

İş parçalarının distorsiyonsuz kelepçelenmesi

Denge fonksiyonlu HILMA MC-P makine mengenesi ve STARK.balance hidrolik tek etkili sıfır noktası bağlama sistemi iş parçasına uyum sağlar. Sonuç olarak, bozulma olmadan konumlandırır ve sıkıştırırlar. Bu dengeleme işlevi, iş parçalarının deformasyonunu önleyerek her zaman hassas ve proses açısından güvenilir üretim sağlar.

STARK.balance hızlı sıkıştırma bağlantı elemanı, ± 0,75 mm’lik çok büyük bir kompanzasyon sağlar. Doğrudan kenetleme ve büyük paletlerin özel gereksinimleri için özel olarak geliştirilmiştir. İş parçası değişirse, örneğin sıcaklık dalgalanmaları nedeniyle, sıkıştırma mekanizması yana doğru hareket edebilir. Bu, 1,5 mm’ye kadar olan konum hatalarının telafi edilmesini sağlar. Beş taraftan çarpışmasız erişilebilirlik, STARK.balance sistemlerini 5 eksenli işleme ve farklı bileşen boyutlarının esnek üretimi için de ideal hale getiriyor.

Güç amplifikasyonlu pnömatik salınımlı kelepçe üzerindeki mekanik kilitleme mekanizması, basınç düşmesi durumunda sıkıştırma kuvvetinin korunmasını sağlar.

Güç amplifikasyonlu pnömatik salınımlı kelepçe üzerindeki mekanik kilitleme mekanizması, basınç düşmesi durumunda sıkıştırma kuvvetinin korunmasını sağlar.

Entegre sensörler, aktif besleme ve dengeleme ile sıkıştırma

AMB’de sergilenen STARK.connect, sistemle ilgili yanlışlıkları da absorbe edebilir. Entegre sensör sistemi, eleman üzerindeki LED’ler aracılığıyla çeşitli sıkıştırma durumlarını “besleme nipeli olmadan sıkıştırılmış”, “besleme nipeli sıkıştırılmış” ve “serbest bırakılmış” olarak gösterir. Ek olarak, bilgiler PNP çıkışları aracılığıyla bir PLC kontrolüne iletilir. STARK.connect, kenetleme kalitesini belirgin şekilde artıran aktif bir geri çekme özelliğine sahiptir. STARK.classic, STARK.hydratec ve STARK.sweeper gibi aktif çekmeli diğer sistemler de fuar standında görülebilir.

Modüler STARK.intelligence sistemi ile çeşitli hızlı değiştirilebilir palet sistemleri dijital kullanıma dönüştürülebilir.

Modüler STARK.intelligence sistemi ile çeşitli hızlı değiştirilebilir palet sistemleri dijital kullanıma dönüştürülebilir.

STARK.intelligence mevcut zero point (sıfır noktası) bağlama sistemlerini dijitalleştiriyor

Modüler STARK.intelligence sistemi ile çeşitli sıfır noktası bağlama sistemleri dijital kullanım için dönüştürülebilir. Bir makine tablasına veya hızlı kilitleme plakasına monte edilen sensör sistemi, hem işlem sırası hem de bakım için durumun şeffaf ve standartlaştırılmış bir şekilde eşleştirilmesine olanak tanır.

STARK.intelligence, yolları, konumları, sıcaklıkları ve basınçları gerçek zamanlı olarak ölçmek için STARK sıfır nokta bağlama sistemindeki sensörleri kullanan bus uyumlu bir sistemdir. Birkaç üniteden gelen veriler ana modüle gönderilir ve orada işlenir. Bu da bilgileri IO-Link arayüzü üzerinden makine üzerindeki terminallere veya tarayıcı özellikli terminallere gönderir.

Tüm veriler, örneğin sürekli üretim sürecinin bir parçası olarak manuel veya otomatik yükleme için doğrudan işleme sürecine de entegre edilebilir. Buna ek olarak, sistem bağlama cihazlarının durumu hakkında değerli bilgiler sağlar ve böylece duruma dayalı bakıma olanak tanır. Müşteriler münferit bileşenler ile görselleştirme dahil komple bir çözüm arasında seçim yapabilirler. Tam sürümde, paletleri ve iş parçalarını otomatik olarak algılayan bir RFID arayüzü de mevcuttur.

AMB'de Roemheld , strok konumu, kenetleme kuvveti ve kenetleme basıncının çıktısını göstermek için entegre sensörlere sahip bir kenetleme cihazı kullanacak.

AMB’de Roemheld , strok konumu, kenetleme kuvveti ve kenetleme basıncının çıktısını göstermek için entegre sensörlere sahip bir kenetleme cihazı kullanacak.

5 taraflı işleme için delik kelepçeleri

İş parçası konturuna çok yakın yerleştirilebilen kompakt Roemheld delik kelepçeleri, yerden tasarruf sağlayan eksenel kelepçeleme ve konumlandırmaya yardımcı olur. 5,2 mm’den 13,7 mm’ye kadar olan deliklerde, çok küçük bileşenler bile güvenilir bir şekilde kelepçelenebilir. Delik boyutu, değiştirilebilir sıkıştırma burçları aracılığıyla kolayca uyarlanabilir. Sıkıştırma elemanı fikstür içinde kalır. Bu prosedür, sıkıştırma burçlarının birkaç dakika içinde değiştirilmesini sağlar. Bir diğer pratik özellik ise desteğin yüksekliğinin kolayca ayarlanabilmesidir: Destek yüzeyinin geri kalanından daha derin olan delikler için farklı destek yüksekliklerine sahip bileşenler mevcuttur.

Sıkıştırma burcu, hava üfleme yoluyla zahmetsizce temiz tutulabilir. Çeşitli sorgulama seçenekleri, iş parçasının kenetlenip kenetlenmediğini veya serbest bırakılıp bırakılmadığını, doğru şekilde dayanıp dayanmadığını ve kenetleme cıvatasının sağlam olup olmadığını kontrol etmeye yardımcı olur. Bu, yüksek düzeyde proses güvenilirliği sağlar ve bu da delik kelepçelerinin otomatik uygulamalarda kullanılmasına olanak tanır.

İzleme özellikli pnömatik döner kelepçe

Roemheld, 400 N’a kadar sıkıştırma kuvvetlerinin yeterli olduğu otomatik yükleme ve boşaltma özellikli sıkıştırma cihazları için kuvvet amplifikasyonlu bir pnömatik döner kelepçe gösterecektir. Mekanik bir kilitleme, basınç düşüşü durumunda sıkıştırma kuvvetinin korunmasını sağlar.

İsteğe bağlı olarak, döner kelepçe pnömatik veya elektrikli konum kontrolü “sıkıştırma / açma” ile mevcuttur, bu nedenle otomasyonda birçok farklı şekilde kullanılabilir. Kuru işleme veya minimum miktarda yağlama için, metalik bir silecek halkası kir ve çok küçük parçacıkların dışarıda tutulmasını sağlar.

  • Posted by Hidkom Mühendislik
  • On 29 Kasım 2022
  • 0 Comment

Leave Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir