Hainbuch’tan Dünyanın En Büyük Pensli Aynası | Hidkom Mühendislik

Hainbuch’tan Dünyanın En Büyük Pensli Aynası

Hainbuch’tan Dünyanın En Büyük Pensli Aynası

Pensli ayna sistemleri konusunda dünyada önemli bir yere sahip olan Alman Hainbuch firması, bugüne kadar üretmiş oldukları en büyük pens aynasını Çin için geliştirdi…

Hassas sıkma konusunda Hainbuch pens aynaları, küçük parti boyutları için olağandır, 420 mm ye kadar olan sıkma aralıkları ise istisna olarak kabul edilmektedir. Ve bir müşteri tam da bu istisna aralığında bir pens aynası için Hainbuch’tan talepte bulundu.

Uluslararası alanda faaliyet gösteren dişli ve motor üreticisi, hassas iş parçası bağlamak için, farklı cihazlarla yapılan zaman alıcı işlemlerden ziyade, kurulum dostu bir çözüm arıyordu ve Hainbuch bu ihtiyaç için 1,3 ton ağırlığında etkileyici bir çözüm sundu. Bu, Hainbuch’un üretmiş olduğu en büyük segment mandreldi.

Dünyanın en büyük pens aynası

Dünyanın en büyük pens aynası

Çin için geliştirilen segmentli mandrel ile patentli CENTREX sistemi, takım değiştirme sırasında otomatik olarak optimum hizalamayı ve konumun tam tekrarlama doğruluğunu sağlar. Segment burcunda özel olarak geliştirilmiş bir kauçuk bileşiği bulunan dev mandrel ile Gleason-Pfauter P 1200 azdırma makinesi, bir metreye kadar dış çapa sahip dişlileri gerçek eşmerkezlilikle sıkıştırmak için kullanılabilir. Dahili testlerde tekrarlanabilirlik 0,005 mm’nin bile altındaydı. Üretim Müdürü Peter Gerster, “En büyük zorluk yalnızca geniş bağlama alanı değil, aynı zamanda burada şirket içinde yapamadığımız çeşitli iş süreçlerinin koordinasyonuydu” diye açıklıyor. “200’den fazla üretim siparişi, uzman ekibimizin mühendisliği, üretimin durdurulması ve hammaddeden kaynaklı yapıya, ısıl işleme kadar neredeyse 200 dış sipariş kalemi – her şeyin yönetilmesi gerekiyor,” diye devam ediyor Gerster ve son olarakta zamanla çok önemliydi.

  • Posted by Hidkom Mühendislik
  • On 5 Nisan 2021
  • 0 Comment

Leave Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir