Dar Alanlarda Ergonomik Kalıp Değişimi | Hidkom Mühendislik

Dar Alanlarda Ergonomik Kalıp Değişimi

Dar Alanlarda Ergonomik Kalıp Değişimi

Piyasada, genellikle sınırlı işlev yelpazesine sahip modeller olmak üzere bazı Takim-Taşıma Arabaları vardır. Çok azı Takım değişimi için optimize edilmiştir ve çoğu, dar alanlarda veya yüksek yüklerde dahi hızla sınırlarına ulaşır. Bu durum, Otomotiv Tedarikçisi ElringKlinger’de farklıdır. Şirket kısa süre önce ROEMHELD’in özel ihtiyaçlara göre uyarlanmış kompakt bir modelini kullanmaya başlamıştır.

*Nürnberg’den serbest çalışan uzman gazeteci F.Stephan Auch.

ElringKlinger AG, dünya çapında 45 lokasyonda 10.000’den fazla çalışanı olan borsaya kayıtlı bir otomotiv tedarikçisidir. Şirket merkezi Baden-Württemberg’deki Dettingen / Erms’de bulunmaktadır. Diğer üretimlerin yanı sıra, ElringKlinger’in bugüne kadar dünya pazar lideri olduğu silindir kapak contaları bu lokasyonda üretilmektedir. Ayrıca motorlar, şanzımanlar ve egzoz sistemleri için özel contaların yanı sıra yağ karterleri veya valf kapakları gibi hafif plastik bileşenler de bulunmaktadır.

Listelenen son ürün grubu, şu anda ElringKlinger’in en yüksek ciroya sahip segmenti olan hafif yapı / elastomer teknolojisi bölümüne aittir.

Hafif Yapı / Elastomer Teknolojisi bölümünden Üretim Mühendisi Tobias Gerst “İşler o kadar iyi gidiyor ki, daha fazla alana ihtiyacımız var. Bu nedenle zaman zaman çok sıkışık koşullarla karşılaşıyoruz ”diyor. Makinelerin ve sistemlerin tedariki, üretim süreçlerinin planlanması ve optimizasyonundan sorumludur.

Örneğin, üç vardiyalı ve paylaşılarak bir robotla donatılmış olarak çalışan iki Plastik Enjeksiyon Makinesinde alan çok sıkışıktı. Takım değiştirmek için sadece nispeten dar ve alçak bir kapıdan girilebilen bir kapıdan geçilebilmektedir. Sistemlerin önünde taşıma arabası ile manevra yapmak için neredeyse hiç yer bulunmamakta. Geçmişte bu durum zorlu ve fiziksel olarak güç bir takım değişimine yol açmaktaydı, ancak ROEMHELD’in kompakt taşıma arabası sayesinde artık gözle görülür şekilde daha kolaylaşmıştır.

Acil çözüm olarak Standart Değiştirme Arabası

Birbirine yaklaşık 120 derece açı yapan iki makinede, dişli contalar, diğer şeylerin yanı sıra, Elastomerden yapılmış Sızdırmazlık Ağızları ile donatılmıştır. Her sekiz ila dokuz günde bir araçları değiştirme zamanı. Salonda tavan vinci olmadığı için makinelere yukarıdan yükleme yapılamamaktadır. Bunun yerine, birkaç ay öncesine kadar tesis operatörleri, Tesis 1’de kullanılan birçok Standart Taşıma Arabasından birini kullandı. Ancak Üretim Mühendisi Gerst için bu bir ara çözümdü: “Mevcut araba tipleri ya yüksek takım ağırlıkları için uygun değildi, ya da dar alan için çok büyüktü. Sonuç olarak, beceriksizce hareket etmek zorunda kaldık ve yine de iki makine masasından birine tam olarak ulaşamadık. ”

Üretim mühendisi Tobias Gerst, ROEMHELD'in yeni taşıma arabasıyla bir aleti yandan indirirken

Üretim mühendisi Tobias Gerst, ROEMHELD’in yeni taşıma arabasıyla bir aleti yandan indirirken

Bunun nedenle Plastik Enjeksiyon Makinesine yan taraftan yükleme yapıldı. Ancak bu, aletin değiştirme şaryosunun makaralı rayları boyunca itilmesi gerektiği anlamına geliyordu. Şekil sonunda doğru yere gelene kadar çok fazla kas gücü gerekiyordu. Gerst’in iki yıl önce özel gereksinimlere daha uygun bir alternatif aramasının nedeni budur.

Şekiller bir ton ağırlığa kadar

İki makinede kullanılan çelik aletler bir tona kadar ağırlıkta ve maksimum 400 mm yüksekliğe sahiptir. Taban ölçüleri 300 mm x 300 mm ile 550 mm x 500 mm arasında değişmektedir. Yeni değiştirme arabası tabii ki küçük ve büyük şekiller için eşit derecede uygun olmalı – ve yine de muhafazanın dar kapısına sığmalıdır.

Yeni değiştirme şaryosu doğrudan enjeksiyon kalıplama sistemine hareket ettirilebilir ve plaka yüksekliği hassas bir şekilde ayarlanabilir. Toplu çubuklar sayesinde aletler herhangi bir yönde kolayca hareket ettirilebilir

Yeni değiştirme şaryosu doğrudan enjeksiyon kalıplama sistemine hareket ettirilebilir ve plaka yüksekliği hassas bir şekilde ayarlanabilir. Toplu çubuklar sayesinde aletler herhangi bir yönde kolayca hareket ettirilebilir

Gerst, “Ayrıca araçları çeşitli yönlere kaydırmamıza izin verecek bir sistem arıyorduk” diye ekliyor Gerst. Bu, kalıbı değiştirdiği enjeksiyon kalıplama makinesinden bağımsız olarak operatörün manevra yapmasını önler. Biri kapalı alana girişin sağında, diğeri ise karşısında. Operatör düz bir çizgide gidebilir, arabayı öne ve sağa yükleyip boşaltabilir ve sonra geri geri gidebilir.

Google çözümü getirdi

Bir Google aramasıyla Gerst, bağlama ve değişen teknoloji üreticisi ROEMHELD ile karşılaştı. Merkezi Laubach’ta bulunan şirketler grubu, dünya çapında plastik işleme endüstrisi için önde gelen kurulum süresi optimize edicilerinden biridir. Diğer şeylerin yanı sıra, kompakt tasarımı, elektro-hidrolik bir kaldırma platformu ve hidrolik bilyeli çubuklu bir değiştirme masası ile karakterize edilen RWA 1600 takım değiştirme arabasını geliştirir ve satar. Ek olarak, belirli müşteri ihtiyaçlarına göre uyarlanabilir.

Destek yüzeyindeki bilyeli çubuklar sayesinde, takımlar herhangi bir yönde manuel olarak hareket ettirilebilir. Özel bir mekanizma, nakliye güvenliğini sağlar: araç hareket halindeyken bilyeli uçlar alçaltılır, böylece aletin kayması önlenir. Ön ve yanlar için geçmeli şeritler ek bir güvenlik önlemidir.

Özel istekler hızla dikkate alınır

ROEMHELD, dört, altı veya sekiz bilyeli çubuk ve her biri 1.600 kg yük kapasiteli üç standart versiyon sunar. Ancak kapsamlı bir danışma sürecinden sonra Gerst, dokuz makaralı raylı özel bir versiyona karar verdi. Bu, ElringKlinger tarafından kullanılan en küçük aletlerin bile en az iki şerit üzerinde güvenli bir şekilde durmasını sağlar. Ayrıca üretim mühendisi standart boyut olan 1.150 x 800 mm yerine 850 mm genişliğinde ve 750 mm derinliğinde daha küçük bir panel seçti. Bu, ElringKlinger tarafından kullanılan kalıplar için yeterlidir ve operatörün dar geçitlerden sorunsuz geçmesini sağlar. Araba ayrıca alçak lentoya da uyarlandı. Bu amaçla direği 10 cm ile 190 cm kısaltıldı.

Hidrolik bilyalı çubuklar sayesinde, ağır aletler bile sırtı zorlamadan hareket ettirilebilir

Hidrolik bilyalı çubuklar sayesinde, ağır aletler bile sırtı zorlamadan hareket ettirilebilir

“Bizim için önemli bir karar kriteri, kalıp değiştirme arabasını durumumuza ve gereksinimlerimize tam olarak uyacak şekilde yapılandırabilmemizdi. Küçük, büyük ve ağır kalıplar için uygundur ve dar alanlarda takımların hızlı ve kolay bir şekilde değiştirilmesini sağlar. ROEMHELD’in RWA 1600 ile standart versiyonu neredeyse ihtiyaç profilimizle eşleşiyordu. Ayrıca şirket bizimle yoğun bir şekilde ilgilendi ve bizi tavsiye ve hizmetle ikna etti. ”

Geriye dönük araç değişikliği

Yeni kalıp değiştirme arabası Noel’den kısa bir süre önce teslim edildi. Sistem tedarikçisi Fethi Bennadji hevesliydi: “Araba bizim için büyük bir rahatlama. Aletleri değiştirmeden önce çok zor ve yorucuydu, artık kaldırma platformundaki toplar sırtınızda kolay. Buna ek olarak, araba sağlam ve kullanımı çok kolay. ”

Bu amaçla, kaldırma platformunun ve elektrikli sürücünün çalıştırılabildiği çok işlevli bir çeki çubuğuna sahiptir. Aracın hızı sürekli olarak 5 km / saate kadar ayarlanabiliyor. Zor alanlar için, bir geçiş anahtarı kullanılarak seçilebilen 2 km / s’lik bir “salyangoz dişli” de vardır. Frenleme sırasında, pilden tasarruf etmek için enerji geri kazanılır. Tahriğe ek olarak, bu aynı zamanda kaldırma platformunun hidrolik sistemine ve bilyalı çubuklara elektrik sağlar.

Pil değiştirilebilir

240 Ah şarj ile akü, tam yük altında maksimum kilometrede araca yaklaşık üç saat güç sağlayabilir. Daha sonra on iki saat içinde tamamen şarj edilebilir. Yolculuğunuza devam etmek istiyorsanız, sadece birkaç basit adımda tam dolu bir pil ile değiştirilebilir.

RWA 1600, diğer şeylerin yanı sıra kaldırma platformunun hızının ve yüksekliğinin ayarlanabildiği çok işlevli bir çeki çubuğu ile çalıştırılır

RWA 1600, diğer şeylerin yanı sıra kaldırma platformunun hızının ve yüksekliğinin ayarlanabildiği çok işlevli bir çeki çubuğu ile çalıştırılır

Gerst, “Arabadan çok memnunuz ve her an tekrar satın alabiliriz.” Üstelik sadece satın alındığı sıkı muhafaza nedeniyle değil: Yüksek yük taşıma kapasitesi ve kompakt tasarımı sayesinde RWA 1600, Tesis 1’deki birçok sistemde kullanılabilir.

ROEMHELD: Sac metal şekillendirme, plastik ve kauçuk işleme için kurulum süresi optimize edici

Kapsamlı takım bağlama teknolojisi portföyü ile kurulum süresi optimize edici ROEMHELD, sac şekillendirme, plastik ve kauçuk işlemede neredeyse her bağlama görevini çözer. Manyetik, hidrolik ve elektromekanik kenetleme sistemleri çeşitli şekillerde kullanılabilir ve hemen hemen tüm endüstri dallarının bireysel ve seri üretim süreçlerini daha verimli ve ekonomik hale getirmeye katkıda bulunur. Takım değiştirme arabaları, makaralı çubuklar ve elektrikli destek konsolları dahil olmak üzere takım değiştirme ürünleri yelpazeyi tamamlar.

ROEMHELD hakkında:

Uçaklar, otomobiller, makine aletleri veya akıllı telefonlar için muhafazalar olsun: ROEMHELD Group’un teknolojileri ve ürünleri, 60 yılı aşkın süredir son tüketiciler için çok sayıda endüstriyel mal ve mal üretiminde kullanılmaktadır.

Şekillendirme teknolojisi ve plastik işlemedeki aletlerin yanı sıra iş parçaları için verimli bağlama teknolojisi çözümleri, sürekli büyüyen portföyün çekirdeğini oluşturur. Rüzgar türbinlerinin rotorları için kilitlerin yanı sıra montaj ve işleme teknolojisi, tahrik teknolojisi ve otomasyon bileşenleri ve sistemleri ile tamamlanmaktadır.

ROEMHELD Grubu, sürekli büyüyen 30.000’den fazla katalog ürün yelpazesine ek olarak, müşteriye özel çözümlerin geliştirilmesi ve üretiminde uzmanlaşmıştır ve uluslararası alanda pazar ve kalite liderlerinden biri olarak tanınmaktadır.

Gelenek yoluyla yenilik: ROEMHELD’in kökeni, hala ROEMHELD Grubunun bir parçası olan ve Almanya’daki en eski aktif sanayi şirketlerinden biri olan, 1707 yılında kurulan Friedrichshütte dökümhanesine dayanmaktadır.

Sahibi tarafından yönetilen şirketler grubu, Laubach, Hilchenbach ve Rankweil / Avusturya’daki üç lokasyonda yaklaşık 560 kişi istihdam etmekte ve 50’den fazla ülkede hizmet ve satış şirketleri tarafından temsil edilmektedir. ROEMHELD Group, özellikle makine mühendisliği, otomotiv, havacılık ve tarım endüstrilerinden müşterilerle 110 milyon Euro’nun üzerinde yıllık ciro elde ediyor.

Farklı taşıma kapasitelerinde ki diğer kalıp taşıma arabalarımız için tıklayınız.

  • Posted by Hidkom Mühendislik
  • On 26 Ekim 2020
  • 0 Comment

Leave Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir