Roemheld Yeni İtme – Çekme Sistemi Kalıp Değişimini Kolaylaştırmakta | Hidkom Mühendislik

Roemheld Yeni İtme – Çekme Sistemi Kalıp Değişimini Kolaylaştırmakta

Roemheld Yeni İtme – Çekme Sistemi Kalıp Değişimini Kolaylaştırmakta

Kalıp kurulumu için eksiksiz çözümler üretkenliği artırır

Sıkı döngü süreleri, maksimum verimlilik: Şekillendirme presleri ve pançlar çalışırken, maksimum çıktı için tüm süreç zinciri kesilir. Ancak parti boyutlarının azalmasıyla, kalıp veya kalıp değişikliklerinden kaynaklanan kesintilerin sayısı artıyor. Bunların verimli bir şekilde nasıl ele alınacağı, ROEMHELD tarafından 25-28 Ekim tarihleri arasında Salon 27’de K65 Standında Euroblech’te gösterilecektir.

Verimli kalıp değişimi için bireysel komple sistemler sayesinde sürekli yüksek üretkenlik sağlanır. Yeni bir özellik, 50 t ağırlığa kadar olan kalıpları bir zincir tahriki aracılığıyla presin içine ve dışına hareket ettiren bir çekme-itme sistemidir. Zincirin kalıbı 33 mm/sn hızla taşıdığı pres yatağına doğrudan vidalanır. Maksimum 200 mm/sn ile daha hızlı versiyonlar da mevcuttur. Ayrı bir kılavuz genellikle gerekli değildir. Sistem standart olarak kontrolsüz teslim edilir; kontrol bir seçenek olarak mevcuttur.

Sağlam bir zincir kutusuna monte edilmiş itme zinciri

Basında farklı mekansal durumlar için farklı versiyonlar var. Pres yatağı yeterince yüksekse zincir, saklama ünitesine aşağıya sarkıtılarak monte edilir. Zincir kutusu alttan açık olduğu için kire karşı da duyarsızdır. Ancak pres yatağı yüksekliği zinciri saklamak için çok düşükse, zincirin bir spiral içinde saklandığı yerde bir şarjör deposu mevcuttur.
Sistem, pres yatağının önüne veya arkasına veya mobil konsollara monte edilebildiği için ek esneklik sunar.

Preslerde ve pançlarda kurulum için eksiksiz çözümler

Yeni çekme-itme sistemi, zımbalama ve biçimlendirme hatlarında kalıp veya kalıp değişiklikleri için kapsamlı bir eksiksiz çözüm yelpazesine sorunsuz bir şekilde uyar. Kapsamlı ürün yelpazesi, ROEMHELD’in neredeyse her durum için eksiksiz bir çözüm sunmasını sağlar.
Raf sistemleri ile başlar: Farklı tipler sayesinde üretim sahasının ilgili gereksinimlerine tam olarak uyarlanabilirler. Raflardaki ve alt değiştirme arabalarındaki ve taşıma konsollarındaki bilyalı veya makaralı çubuklar, sürekli olarak güvenli, hızlı ve verimli bir kalıp değişimi sağlar.

Güvenli ve verimli kalıp değişimi

Alt değiştirme arabaları kalıpları depolama alanı ile pres arasında taşır. Orada çalışanlar konsolları kullanarak bunları kolayca makineye getirebilirler. Tüm raflar, alt değiştirme arabaları ve konsollar için tek tip yerleştirme sistemi sayesinde, kalıplar ancak tüm bileşenler güvenli bir şekilde birleştiğinde hareket ettirilebilir. Bu, taşıma sırasında çalışanlar için güvenliği önemli ölçüde artırır.

Manyetik sıkıştırma teknolojisi sayısız avantaj sunar

Kalıpların konumlandırılması, merkezlenmesi ve sıkıştırılması için çözümler, ROEMHELD’in genel konseptini tamamlar. Sıkıştırma sistemleri mekanik, hidrolik, manyetik ve elektromekanik versiyonlarda mevcuttur.
Kalıp değiştirme işlemi, manyetik bağlama teknolojisi kullanıldığında özellikle verimli hale gelir. Kenetleme sadece birkaç saniye sürer: Kontrol üzerindeki bir düğmeye basmanız yeterlidir ve kalıp elektriksel bir darbe ile sıkıştırılır. Operatörlerin artık manuel olarak müdahale etmesi gerekmiyor. Manyetik sıkıştırma plakaları, geometri, boyut ve boyutlardan bağımsız olarak tüm ferromanyetik kalıplar için uygundur. Standardizasyon gerekli değildir.

ROEMHELD: Sac şekillendirme, plastik ve kauçuk işleme için kurulum süresi optimize edici

ROEMHELD, sac metal şekillendirme için kalıp bağlama teknolojisinde kendisini dünya çapında pazar lideri olarak görmektedir. Bir kurulum optimize edici olarak şirketler grubu, geniş kalıp bağlama teknolojisi portföyü ile sac metal şekillendirme, plastik ve kauçuk işleme alanlarındaki hemen hemen her bağlama görevini çözmektedir. Manyetik, hidrolik ve elektro-mekanik bağlama sistemleri çok yönlüdür ve hemen hemen tüm endüstrilerin tekli ve seri üretimlerinde proseslerin daha verimli ve ekonomik olmasına katkıda bulunur. Kalıp değiştirme arabaları, silindir çubukları ve tahrikli taşıma konsolları gibi kalıp değiştirme ürünleri, ürün yelpazesini tamamlar.

ROEMHELD hakkında:

Uçak, otomobil, makine aletleri veya akıllı telefonlar için olsun: ROEMHELD teknolojileri ve ürünleri, 80 yılı aşkın bir süredir son kullanıcılar için çok sayıda endüstriyel mal ve mal üretmek için kullanılmıştır.
İş parçalarının yanı sıra şekillendirme teknolojisi ve plastik işleme kalıpları için yenilikçi ve akıllı bağlama teknolojisi çözümleri, sürekli artan portföyümüzün özünü oluşturur. Bu, montaj ve taşıma teknolojisi, tahrik teknolojisi ve otomasyonu ve rüzgar enerjisi sistemlerinde rotorlar için kilitleme mekanizmaları için bileşenler ve sistemler ile desteklenir.
25.000’den fazla katalog öğesinden oluşan sürekli büyüyen bir ürün yelpazesine ek olarak, ROEMHELD ayrıca özelleştirilmiş çözümler geliştirme ve gerçekleştirme konusunda uzmanlaşmıştır ve uluslararası alanda pazar ve kalite liderlerinden biri olarak kabul edilmektedir.
Gelenek yoluyla yenilik: ROEMHELD, bugün hala ROEMHELD Grubuna ait olan ve Almanya’nın en eski aktif endüstriyel işletmelerinden biri olarak kabul edilen Friedrichshütte’deki bir dökümhane ile 1707 yılında kuruldu.
Sahibi tarafından yönetilen şirketler grubu, Laubach, Hilchenbach ve Rankweil/Avusturya’daki üç lokasyonda yaklaşık 470 işçi çalıştırıyor ve 50’den fazla ülkede servis ve satış organizasyonları tarafından temsil ediliyor. ROEMHELD, makine mühendisliği sektörü ve otomobil, havacılık ve tarım endüstrilerinden müşterilerle yıllık 90 milyon Euro’dan fazla ciro üretmektedir.

Fotoğraflar:


50 t ağırlığa kadar olan kalıpları bir zincir tahriki aracılığıyla presin içine ve dışına hareket ettiren yeni çekme-itme sistemi. Resim, makine masasının önündeki bir taşıma konsolundaki sürücü ve konsolu göstermektedir (Fotoğraf: ROEMHELD).


Yenilik farklı versiyonlarda mevcuttur ve hemen hemen her baskı tipi için uygundur: Resimde, zincir tahrik doğrudan pres yatağına monte edilmiştir ve standart bir konsol ile birleştirilmiştir (Fotoğraf: ROEMHELD).


ROEMHELD, Euroblech 2022’de şekillendirme ve zımbalama takımlarının taşınması ve değiştirilmesi için entegre bir konsept sunacak. Bu konsept ile, kalıplar veya kalıplar hızlı ve güvenli bir şekilde depolanabilir, makineye taşınabilir ve hızlı ve güvenilir bir şekilde makine tablasına yerleştirilip kelepçelenebilir (Fotoğraf : ROEMHELD).

  • Posted by Hidkom Mühendislik
  • On 1 Eylül 2022
  • 0 Comment

Leave Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir