Robot Kol Entegreli Otomatik Torklayıcı – ClampBooster | Hidkom Mühendislik

ClampBooster – Robot Kol Entegreli Otomatik Torklayıcı

Anasayfa –> Robot TeknolojileriMengeneler

Robot Kol Entegreli Otomatik Torklayıcı

Bu, CNC makinelerinin otomasyonunda oyun değiştiricidir.

CLAMPBOOSTER CNC üretiminde otomasyon çözümüdür. Robotunuza çok önemli bir bileşen ekler; mengene için bir tahrik sistemi. CLAMPBOOSTER, pahalı makine dönüşümlerine gerek kalmadan CNC makinelerini yüklemek için esnek bir çözümdür!

Bu tahrik elemanının benzersiz programlaması sayesinde, robot artık yalnızca malzemeyi bağımsız olarak kavrayıp işleme merkezine sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda CLAMPBOOSTER’ın eklenmesiyle iş parçasını işleme için mengenede sıkıştırıp tekrar gevşetebiliyor. .

İş parçasını manuel mengenede otomatik olarak sıkma işlevi ulusal ve uluslararası pazarda benzersizdir. CLAMPBOOSTER patentle korunmaktadır.

Makineniz manuel mengeneden otomatik mengeneye dönüştürülebilir mi?

EVET

Kurup kontrol edebiliyor musunuz? Yüksek yatırım açısından bakıldığında, makinenizi yenilemek hâlâ en etkili seçimdir, özellikle de bu mevcut mengene sisteminizi değiştirmek anlamına geleceği için mi?

CLAMPBOOSTER’ı seçerek yerleşik üretim sürecinize müdahale etmekten kaçınırsınız.

Kanıtlanmış manuel mengene sisteminizle çalışmaya devam edin ve iş parçasının otomatik olarak sıkıştırılmasından yararlanın.

HAYIR

Otomatik mengene için tedarik ve kontrol sağlamanın bir yolu yok mu?

CLAMPBOOSTER çözümdür! CNC makineniz değişmeden kullanımda kalır ve siz manuel mengene sisteminizle çalışmaya devam edersiniz. Manuel mengeneyi açıp kapatarak iş parçasını otomatik olarak kelepçeleme ve bırakma konusundaki benzersiz yeteneğiyle CLAMPBOOSTER, tamamen otomatik CNC üretiminizde geri kalan manuel görevleri mekanize eder. 

CNC-Otomasyonun en iyisi

Yeni bir boyutta CNC üretimi.

1,95 kilo mu? 10x10cm mi? Evet, mükemmel CNC otomasyonunu tanımlayan küçük ayrıntılardır. Ve CLAMPBOOSTER, CNC üretiminizde %100 otomasyona ulaşmanın basit yoludur.

Robotunuzun gücünü yeni bir seviyeye taşıyın. Yüksek düzeyde standartlaştırılmış ve artık tamamen otomatikleştirilmiş CNC bağlama teknolojisi sayesinde kalite ve miktar açısından maksimum verimlilik ve üretim güvenilirliği.

CLAMPBOOSTER doğrudan robot koluna bağlanır. Robot iş parçasını mengeneye yerleştirdikten sonra CLAMPBOOSTER devreye girer: robot tarafından doğrudan mengeneye yönlendirilir ve belirttiğiniz torka göre onu sıkıştırır.

İşlemden sonra CLAMPBOOSTER mengeneyi açar. Son olarak robot iş parçasını boşaltır ve üretim süreci yeniden başlayabilir.

Her CNC otomasyonunun olanaklarını katlanarak genişletin

CLAMPBOOSTER her CNC robot otomasyonunun olanaklarını genişletir. Yeni planlanan işleme merkezleriyle doğrudan kurulum ve mevcut makinelerin karmaşık olmayan şekilde genişletilmesi veya yenilenmesi. Makine tarafında ön kurulum gerekli değildir.

Mevcut CNC makinelerine ek yatırım yapılmasını önler

CLAMPBOOSTER mevcut CNC makinelerinin donanımına ek yatırım yapılmasını önler. Makinelerin pahalı bir şekilde yenilenmesine gerek yoktur.

Karmaşık ve maliyetli otomasyona alternatif

CLAMPBOOSTER, CNC makinelerinin veya bunların mengenelerinin karmaşık ve maliyetli otomasyonuna alternatiftir. Otomatik mengene sistemlerine geçiş yapılmasına gerek yoktur.

İş akışına kolay entegrasyon vaat ediyor

CLAMPBOOSTER, robotun yazılım tabanlı işletim yöntemindeki basit programlama yoluyla iş akışına kolay entegrasyon vaat ediyor. Kendinden açıklamalı giriş ekranı sayesinde hiçbir programlama bilgisine ve robot bilgisine gerek yoktur.

Tüm CNC üretim döngülerinde kullanılabilir

CLAMPBOOSTER tüm CNC üretim döngülerinde evrensel olarak kullanılabilir. Ve değiştirilebilir adaptörler sayesinde birçok mengene sistemiyle uyumludur.

Güvenli sıkıştırmayı garanti eder

CLAMPBOOSTER, ayarlanabilir sıkma torku ve üretim döngüsünde yüksek tekrarlama doğruluğu ile iş parçasının bağlama sistemine güvenli şekilde bağlanmasını garanti eder. Benzersiz işlevsellik ve etkileyici hassasiyetle.