Otomatik Kilitleme Sistemleri | Hidkom Mühendislik

Otomatik Kilitleme Sistemleri

John Doe - CEO & Founder

Transfer preslerinde kavrama rayları için hızlı bağlama sistemi

hidrolik, mekanik, elektro-mekanik veya hidromekanik çalıştırma

4.2900 KAVRAMA RAYI KAPLİNLERİ

Uygulamalar
Transfer preslerinde kavrama raylarının otomatik merkezlenmesi, bağlanması ve kenetlenmesi Kaplin, en küçük alanda yüksek dinamik mukavemetli maksimum sıkıştırma kuvveti gerektiğinde kullanılır.

 

Açıklama
Geleneksel sistemlerin aksine, yeni bağlantı tasarımı, konumlandırma, merkezleme, kenetleme kuvveti oluşturma ve konum izleme için tüm bileşenlerin, prese sıkıca bağlı olan kaplinin aktif kısmına entegre edildiği şekildedir. Tutamak rayı kaplininin pasif kısmında herhangi bir hareketli parça yoktur.

Kaplinin ağırlığını düşük tutmak için hem aktif hem de pasif parçaların yuvaları sert kaplamalı, yüksek mukavemetli alüminyumdan yapılmıştır. Kaplinin iki yarısını konumuna hareket ettirirken (kavrama rayının yerleştirilmesi), bunlar kılavuz elemanlar tarafından önceden ortalanır. Kenetleme sırasında, aktif parça üzerindeki konumlandırma pimleri uzar ve pasif parçadaki deliklere yerleşir. Bu tip merkezleme sayesinde yüksek bir tekrarlanabilirlik elde edilir. Kenetleme kuvveti, bir bağlantı çubuğu kullanılarak oluşturulur ve kendinden kilitlemeli bir şekilde korunur.

Elemana monte edilmiş kompakt bir konum izleme sistemi, bir veri yolu sistemine kolayca uyarlanabilir ve bu, tam konumlandırma ve kelepçeleme sağlar. Opsiyonel olarak, enerji, basınçlı hava ve hidrolik yağ için hızlı etkili kaplinler müşterinin spesifikasyonuna göre tasarlanabilir.

 

 

Konumlandırma ve değiştirme olanakları
bkz. Şekil 2

 

Versiyonlar
● hidrolik (şekil 3)
● mekanik (şekil 4)
● elektro-mekanik (şekil 5)
● hidro-mekanik (şekil 6)

 

İşlev: hidrolik versiyon
Hidrolik basınç uygulandıktan sonra, kaplin yarımları ortalanır, kenetleme kuvveti oluşturulur ve bağlantı çubuğu mekanik olarak kilitlenir. Basınç düşüşü durumunda bile, sıkma kuvveti mekanik kendinden kilitleme ile tamamen korunur. Güvenlik nedeniyle, hidrolik basıncın korunmasını tavsiye ederiz.

 

Özel özellikler

  • birkaç saniye içinde güvenli bağlantı ve ayırma
  • kalıp konumları hızlı ve doğru bir şekilde yeniden üretilebilir
  • ± 0,02 milimetrelik yüksek konumlandırma hassasiyeti
  • kolay güçlendirme
  • kaplinin pasif kısmında hareketli parça yoktur, bu nedenle bakım gerektirmez ve ekonomiktir
  • kendinden kilitlemeli
  • yüksek dinamik sertlik
  • müşteri şartnamesine göre enerji kaplinlerinin esnek tasarımı

KAVRAMA RAYLI KAPLİNLER

ROEMHELD bilgileri WZ-001’e göre enerjisiz bağlama ve kelepçeleme

 

Açıklama
Geleneksel sistemlerin aksine, yeni bağlantı tasarımı, konumlandırma, merkezleme ve kenetleme kuvveti oluşturma ve ayrıca konum izleme için tüm bileşenlerin, prese sıkıca bağlı olan kaplinin aktif kısmına entegre edildiği şekildedir. Tutamak rayı kaplininin pasif kısmında herhangi bir hareketli parça yoktur.
Kaplinin ağırlığını düşük tutmak için pasif parçanın yuvaları sert kaplamalı, yüksek mukavemetli alüminyumdan yapılmıştır.
Bu kavrama rayı bağlantısı, bir transfer çubuğunun bağlanması / ayrılması ve kelepçelenmesi için hidrolik, elektrik veya pnömatik enerji gerektirmez ve kesinlikle enerjisiz çalışır. Bağlantı, kavrama ve ayırma için kavrama rayının hareketini kullanır. Kenetleme, pozitif kilitleme ve yay kuvveti ile gerçekleştirilir.
Kavrama rayı kuplajı çok daha kompakt bir tasarıma sahiptir ve ray değişimi için ek enerji gerekmez.
Hiçbir boru ve borulama gerekmediğinden edinim maliyetleri önemli ölçüde azalır.

 

Kavrama – aktif kısım
Kavrama rayı kuplajının aktif kısmı hidrolik veya pnömatik enerji olmadan çalışır.

 

Kaplin – pasif parça
Pasif muadili hareketli parça içermez ve bu nedenle kesinlikle bakım gerektirmez.