INOFlex VF 4 Ayaklı Mengene | Hidkom Mühendislik
inoflex-4-ceneli-mengene

INOFLEX VF
Dengeleyici EşMerkezli 4 Çeneli Mengene
HWR, modern takım tezgahlarının ilerlemesine yanıt verdi ve esnek ayna INOFlex ® ‘i geliştirdi . INO Flex ® yuvarlak, dikdörtgen ve ayrıca geometrik olarak şekillendirilmemiş parçaların merkezi olarak dengelenmesine izin verir.

Ø 160 – 1200 mm aralığında INOFlex  2, 3 ve 4 çeneli ayna ve mengenenin avantajlarını birleştirir ve patentli kompanzasyon özelliği sayesinde aşırı kararlılık gibi dezavantajları ortadan kaldırır.

  • Yuvarlak, kare / dikdörtgen ve düzensiz parçaların sıkıştırılması
  • Deformasyona duyarlı parçalar için uygun
  • Freze makinelerinde sabit uygulama
  • İç ve dış sıkıştırma

NASIL ÇALIŞIR?
Geleneksel bir aynada, tüm tahrik parçaları merkez etrafında aynı yönde (örneğin kama çubuğu, kama kancası, kaydırma) merkeze doğru veya merkezden uzağa hareket eder. INO Flex ® -4 çeneli aynanın tahriki (eşmerkezli kompanzasyon), iki paralel eksene doğru veya birbirinden uzaklaşır.

Telafi, taban tabana zıt sürgüler kollarla veya sürgülü sürgülü kapı tipi dişli ile bağlanarak sağlanır. Dengeleme teknolojisi, tornalama ve frezeleme işlemlerinde yuvarlak, kübik, geometrik olarak düzensiz iş parçalarının kenetleme cihazına / döner eksene eş merkezli olarak işlenmesine izin verir.